8 minut które zabiło Andrzeja Leppera

5 sierpnia 2011 Andrzej Lepper został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie. Jak ustalono w toku postępowania, lider ugrupowania popełnił samobójstwo poprzez powieszenie. Według mediów polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii. Rodzina lidera ”Samoobrony” twierdzi natomiast, że on by tego nie zrobił, ponieważ mówił o planach na przyszłość, był szczęśliwy, miał żonę i trójkę dzieci, najmłodsze miało 8 lat, gdy straciło ojca.

Po jego śmierci pojawiły się również alternatywne teorie, według których polityk miał zostać zamordowany, a motywem miały być kompromitujące polityków informacje, w których posiadanie miał wejść Lepper. Wątek upozorowanego na samobójstwo zabójstwa polityka w biało-czerwonym krawacie (symbolu Samoobrony RP) pojawił się także w filmie Służby specjalne z 2014 roku.

Przeciwko Andrzejowi Lepperowi wszczęto różne procesy karne i cywilne, w związku z wielokrotnym znieważaniem polityków m.in. PO i PSL, pomówieniami, organizowaniem nielegalnych blokad dróg i przejść granicznych. Sam w 2007 stwierdził, że wytoczono mu łącznie 137 procesów sądowych i postępowań przed kolegiami do spraw wykroczeń. Co ciekawe około 95% spraw wygrywał Lepper i były one umarzane.

Czytaj dalej na ten temat >>>

Dodaj komentarz

37 More posts in Wiadomości i polityka category
Recommended for you
Uwaga! W Kępnie i w Sycowie odnaleziono ciała zamordowanych dziewcząt.

Kępno: Myśliwi znaleźli zamordowaną dziewczynkę w lesie Dziewczynka miała ręce i nogi owinięte taśmą klejącą....