Ile zarabia Mateusz Morawiecki?

Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Jest jednym z najbogatszych polityków w Polsce. Posiada spory majątek i mało kto może mu dorównać. Każdy z nas chciałby tyle zarabiać.

Ile zarabia Mateusz Morawiecki? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, wszak premier jest jednym z najbogatszych polityków i osób w naszym państwie. Posiada naprawdę duży majątek i ma się czym pochwalić. Dużo musiał pracować, żeby się dorobić tylu pieniędzy, a droga do tego na pewno nie była łatwa.

Ile zarabia Mateusz Morawiecki?

Obecny prezes rady ministrów pełnił kilka intratnych funkcji. Prócz tego, że od wielu lat jest politykiem, pełnił również funkcję prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015, wiceprezesa Rady Ministrów między 2015–2017, ministra rozwoju od 2015 do 2016, a następnie minister rozwoju i finansów w latach 2016–2018. Obecnie jest prezesem rady ministrów. Za te wszystkie funkcje Morawiecki dostawał całkiem pokaźne wynagrodzenie. W oświadczeniu majątkowym naprawdę jest się czym pochwalić. Z dokumentu na rok 2017 wynika, że na koncie posiada około 6 milionów złotych. Prócz tego posiada dwa domy, mieszkania i mniejsze zabudowania, które są wyposażone.

Ile więc zarabia premier? Za to stanowisko Morawiecki zgarnia 17 tys. złotych. miesięcznie. Jedni mówią, że to dużo, drudzy, że mało, trzeba jednak przyznać, że jest to jedna z mniejszych pensji ponieważ np. Angela Merkel pełniąc funkcje kanclerza zarabia ponad 110 tys. złotych, a Donald Tusk na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej zarabia ponad 136 tys. złotych. To o wiele więcej niż nasz premier.

Można się zastanawiać skąd taki majątek u naszego premiera. Rocznie zarabia teraz 204 tys. złotych. Dorobił się jednak o wiele wcześniej pełniąc wcześniejsze funkcje. W latach 2004-2014, kiedy był prezesem WBK, zarobił około 29 milionów złotych. W najlepszych latach zarabiał ponad 300 tysięcy miesięcznie. Oczywiście część zainwestował. Premier posiadł jeszcze akcje banku BZ WBK opiewające na kwotę 5 milionów złotych. Presja społeczeństwa i opozycji spowodowała, że sprzedał je gdyż według niektórych zarządzał finansami i miał w jednym z nich akcje co było konfliktem interesów. Wielu Polaków chciałoby posiadać tyle pieniędzy na koncie i zarabiać 17 tysięcy złotych miesięcznie. Politycy zarabiają naprawdę krocie. Część naszego społeczeństwa sądzi, że jest to przesada i premier powinien zarabiać mniej niż 10 tysięcy. Wtedy zostawałoby więcej pieniędzy w budżecie na ewentualne inne wydatki.

Reklamy

1 comment on “Ile zarabia Mateusz Morawiecki?

  1. Pingback: Tyle zarabia Premier Mateusz Morawiecki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.