Jazda na „doczepkę”. Mężczyzna na wózku inwalidzkim podróżował trzymając się ciężarówki

Gdy kierowcy zobaczyli sposób przemieszczania się jednego z pasażerów na autostradzie prowadzącej do Pretorii, przecierali oczy ze zdumienia. Wideo z udziałem mężczyzny na wózku inwalidzkim w szybkim tempie obiegło sieć.
Póki co nie udało się odnaleźć „kaskadera”. Policja zapowiedziała, że odstąpi od wymierzania kary – chyba że pasażer powtórzy swój nieodpowiedzialny wyczyn (Twitter)

To miał był zwykły, niczym wyróżniający się poranek dla wielu kierowców w regionie Tshwane, którzy przemieszczali się autostradą prowadzącą w kierunku Pretorii – stolicy Republiki Południowej Afryki. Jakie musiało być ich zdziwienie, gdy przejeżdżali w pobliżu ciężarówki, do której był „doczepiony” mężczyzna na wózku inwalidzkim. Trzymał się zderzaka i sprawiał wrażenie osoby, która panuje nad całą sytuacją.

Gdy pasażer na gapę znalazł się w pobliżu miejsca, do którego chciał się dostać, puścił się pojazdu i dalej samodzielnie kontynuował podróż. Nietypowa jazda została nagrana przez wielu kierowców, przez co w sieci można znaleźć co najmniej kilkanaście materiałów przedstawiających – jak część osób nazwało mieszkańca RPA – „kaskadera”.

Choć całe wydarzenie może wzbudzać uśmiech na twarzy, zarządca ruchu drogowego w Południowej Afryce nie uważa sytuacji za zabawnej i gani mężczyznę. „W kraju, w którym ginie ok. 14 tys. osób rocznie w wyniku wypadków drogowych, tego typu zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia. Stanowczo je potępiamy” – skomentowali przedstawiciele Urzędu Dróg i Autostrad w RPA.

Póki co nie udało się odnaleźć „kaskadera”. Policja zapowiedziała, że odstąpi od wymierzania kary – chyba że pasażer powtórzy swój nieodpowiedzialny wyczyn.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.