Jazda na „doczepkę”. Mężczyzna na wózku inwalidzkim podróżował trzymając się ciężarówki

Gdy kierowcy zobaczyli sposób przemieszczania się jednego z pasażerów na autostradzie prowadzącej do Pretorii, przecierali oczy ze zdumienia. Wideo z udziałem mężczyzny na wózku inwalidzkim w szybkim tempie obiegło sieć.
Póki co nie udało się odnaleźć „kaskadera”. Policja zapowiedziała, że odstąpi od wymierzania kary – chyba że pasażer powtórzy swój nieodpowiedzialny wyczyn (Twitter)

To miał był zwykły, niczym wyróżniający się poranek dla wielu kierowców w regionie Tshwane, którzy przemieszczali się autostradą prowadzącą w kierunku Pretorii – stolicy Republiki Południowej Afryki. Jakie musiało być ich zdziwienie, gdy przejeżdżali w pobliżu ciężarówki, do której był „doczepiony” mężczyzna na wózku inwalidzkim. Trzymał się zderzaka i sprawiał wrażenie osoby, która panuje nad całą sytuacją.

Gdy pasażer na gapę znalazł się w pobliżu miejsca, do którego chciał się dostać, puścił się pojazdu i dalej samodzielnie kontynuował podróż. Nietypowa jazda została nagrana przez wielu kierowców, przez co w sieci można znaleźć co najmniej kilkanaście materiałów przedstawiających – jak część osób nazwało mieszkańca RPA – „kaskadera”.

Choć całe wydarzenie może wzbudzać uśmiech na twarzy, zarządca ruchu drogowego w Południowej Afryce nie uważa sytuacji za zabawnej i gani mężczyznę. „W kraju, w którym ginie ok. 14 tys. osób rocznie w wyniku wypadków drogowych, tego typu zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia. Stanowczo je potępiamy” – skomentowali przedstawiciele Urzędu Dróg i Autostrad w RPA.

Póki co nie udało się odnaleźć „kaskadera”. Policja zapowiedziała, że odstąpi od wymierzania kary – chyba że pasażer powtórzy swój nieodpowiedzialny wyczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

105 More posts in Aktualności category
Recommended for you
Z cyklu dobre, bo polskie: Zamek Książ w Wałbrzychu