Tyle zarabia Jerzy Owsiak

Ile zarabia Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? – To na rękę około 10 tys. złotych – wylicza Owsiak. I przyznaje, że w październiku 2017 roku dostał podwyżkę – 1000 złotych. Skąd pochodzą pieniądze, które wypłacane są Owsiakowi?

ILE ZARABIA JUREK OWSIAK?

Tuż przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o swoich zarobkach poinformował na Facebooku sam Owsiak. „Moje wynagrodzenie na rękę wynosi ok. 10 tys. złotych” – pisze. Jurek Owsiak twierdzi, że nie czerpie dochodów z pracy w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pochodzą z innych źródeł, choć związanych z WOŚP. Nie są to jednak datki z puszek. „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymałem nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji.

Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie” – podkreślił Owsiak. „Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie” dodał. Skąd zatem Jurek Owsiak ma pieniądze? Z kilku źródeł, ale większość jego dochodów pochodzi z działalności firmy Złoty Melon, a przede wszystkim ze sprzedaży gadżetów w Sklepie Siemaszop. Są to gadżety z logotypami festiwalu Pol’and’Rock czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sklep z gadżetami co roku pojawia się także w Kostrzynie nad Odrą, a po woodstockowe gadżety ustawiają się długie kolejki. Dla niektórych zdobycie koszulki z festiwalu to punkt obowiązkowy każdej edycji festiwalu. Złoty Melon jest jednoosobową spółką, należącą do Fundacji WOŚP. Jej zadaniem jest pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Firma Złoty Melon w ciągu ostatnich 7 lat łącznie przekazała swojemu właścicielowi, a więc Fundacji WOŚP na realizację jej celów statutowych, łącznie 4,7 mln zł w formie dywidend ze swojego zysku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

105 More posts in Aktualności category
Recommended for you
Z cyklu dobre, bo polskie: Zamek Książ w Wałbrzychu