Tyle zarabia Jerzy Owsiak

      Brak komentarzy do Tyle zarabia Jerzy Owsiak

Ile zarabia Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? – To na rękę około 10 tys. złotych – wylicza Owsiak. I przyznaje, że w październiku 2017 roku dostał podwyżkę – 1000 złotych. Skąd pochodzą pieniądze, które wypłacane są Owsiakowi?

ILE ZARABIA JUREK OWSIAK?

Tuż przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o swoich zarobkach poinformował na Facebooku sam Owsiak. „Moje wynagrodzenie na rękę wynosi ok. 10 tys. złotych” – pisze. Jurek Owsiak twierdzi, że nie czerpie dochodów z pracy w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pochodzą z innych źródeł, choć związanych z WOŚP. Nie są to jednak datki z puszek. „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymałem nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji.

Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie” – podkreślił Owsiak. „Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie” dodał. Skąd zatem Jurek Owsiak ma pieniądze? Z kilku źródeł, ale większość jego dochodów pochodzi z działalności firmy Złoty Melon, a przede wszystkim ze sprzedaży gadżetów w Sklepie Siemaszop. Są to gadżety z logotypami festiwalu Pol’and’Rock czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sklep z gadżetami co roku pojawia się także w Kostrzynie nad Odrą, a po woodstockowe gadżety ustawiają się długie kolejki. Dla niektórych zdobycie koszulki z festiwalu to punkt obowiązkowy każdej edycji festiwalu. Złoty Melon jest jednoosobową spółką, należącą do Fundacji WOŚP. Jej zadaniem jest pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Firma Złoty Melon w ciągu ostatnich 7 lat łącznie przekazała swojemu właścicielowi, a więc Fundacji WOŚP na realizację jej celów statutowych, łącznie 4,7 mln zł w formie dywidend ze swojego zysku. 

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.