Komorowski radzi wyborcom: Brać 500 plus, ale nie głosować na PiS

Mam nadzieję, że obywatele Polski idąc do wyborów będą pamiętali, że ich próbowało się przekupić – powiedział Bronisław Komorowski w RMF FM. Były prezydent skrytykował sposób uprawiania polityki przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednocześnie zwrócił się z zaskakującym apelem do wyborców.

W lutym, na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, ogłoszono tzw. „piątkę PiS” – listę obietnic przedwyborczych. Wśród zaprezentowanych pomysłów znalazły się m.in. trzynasta emerytura (1100 zł dla emerytów) oraz rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko. Na propozycje natychmiast zareagowali politycy PO, przekonując, że PiS ukradło im pomysły. Temat ten poruszył Marcin Zaborski w RMF FM, w rozmowie z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

„Podbieranie dobrych pomysłów zawsze występowało w polityce. Ostatnim tego przejawem było przejęcie 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastej emerytury. to były pomysły Platformy Obywatelskiej” – powiedział były prezydent.

Komorowski apeluje do wyborców: Bierzcie, nie kwitujcie!
Były prezydent przekonuje, że należy ogłaszać swoje pomysły przedwyborcze w odpowiednim czasie, biorąc pod uwagę kalendarz wyborczy. Wówczas uniknie się sytuacji, w której, ktoś „podbiera” niektóre propozycje i kupuje wyborców.

Dziennikarz przypomniał jednak, że ostatnio Grzegorz Schetyna zapowiedział wielkie podwyżki dla nauczycieli po wyborach. „Zastanawiam się, czy to nie jest kupowanie nauczycielskich głosów przez opozycję?” – zapytał Zaborski.

„Kupuje ten, kto ma forsę w kieszeni” – odparł Komorowski. „Forsę ma rząd i koalicja. Oni decydują o budżecie” – dodał. Zdaniem byłego prezydenta problem nie polega na „kupowaniu głosów”, a raczej na „oszukiwaniu”. W tym kontekście powołał się na informacje prasowe, z których wynika, że rząd Morawieckiego może mieć problemy ze sfinansowaniem obietnic.

 

„Mam nadzieję, że obywatele Polski idąc do wyborów będą pamiętali, że ich próbowało się przekupić” – powiedział. „Tak bym apelował do wszystkich: Proszę państwa, brać te 500 plus, brać tę trzynastkę i nie kwitować, nie głosować na PiS. Bo właśnie to jest żenujące, że oni liczą na to, że jak dadzą obywatelowi 500 plus, to on odda na nich swój głos” – dodał były prezydent.

/Publiszer.pl/wMeritum.com/polakpatriota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

98 More posts in Aktualności category
Recommended for you
Działo się! Pudzian wyniósł pół hotelu! Sąd nie miał dla niego litości

Jak pech to pech. Popularny i lubiany Mariusz Pudzianowski leczy kontuzję nogi, a dodatkowo sąd...