Nadchodzi radykalna zmiana pogody. Temperatura sięgnie nawet 30 stopni

Dla tych, którzy czekali na prawdziwe, upalne lato mamy dobre wieści. Już w ten weekend będzie bardzo ciepło. W niedzielę możemy mieć do czynienia z pierwszym tego roku upałem. Temperatura sięgnie nawet 30 stopni. W nadchodzącym tygodniu będzie jeszcze cieplej.

Już jutro zacznie się prawdziwe lato. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na przeważający obszar Polski z zachodu docierać będą ciepłe masy powietrza z okolic północnej Francji i Zatoki Biskajskiej. W niedzielę, ale tylko nad zachodnia Polskę (głównie nad Lubuskie) zacznie napływać upalne i parne powietrze znad Bałkanów.

Zaczyna się lato
W sobotę do południa w całym kraju będzie jeszcze pogodnie i słonecznie. Dopiero około południa mogą pojawić się słabe, przelotne opady deszczu i lokalne burze. Najładniejsza pogoda do końca dnia utrzyma się na południowym wschodzie (na południu Lubelszczyzny, na południu i wschodzie Małopolski oraz na Podkarpaciu).

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 23 do 26 st. C. Najcieplej będzie w Lubuskim, bo tutaj temperatura podskoczy do 27 stopni. Chłodniej do 21 st. C będzie tylko na przedgórzu oraz na samym morzem.

W niedzielę przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, słonecznie i bez opadów. Jedynie na południowym wschodzie, ale dopiero po południu, popada przelotny deszcz a południu może także miejscami zagrzmieć.

Na Podkarpaciu, w Małopolsce i na południu Lubelszczyzny burze mogą być gwałtowne z intensywnym deszczem, porywistym wiatrem do 50 – 60 km/h. W ciągu dnia termometry pokażą od 19 st. C na północy do 26 st. C w centrum i na południu kraju. Upalnie do 30 st. C będzie w Lubuskiem.

Wszystko wskazuje na to, że gorąca, upalna i parna będzie cała I dekada czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

105 More posts in Aktualności category
Recommended for you
Z cyklu dobre, bo polskie: Zamek Książ w Wałbrzychu