Ratnik 3 – Rosyjski Super Wojownik

Rosja produkuje kombinezon bojowy w nowym wieku z „zasilanym egzoszkieletem” na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Moskwie zwanym Ratnik 3.

Innowacyjny kombinezon ratnik 3 zawiera grono zbroi i elementów ochronnych od stóp do głów. Obejmuje ona również ramę tytanową o niższym korpusie zaprojektowaną, aby dać żołnierzowi więcej siły i wytrzymałości. Informacje medyczne, rozpoznawcze, identyfikujące cele i inne informacje wyświetlane na ekranach w kasku. Ma nawet zegarek.

Ratnik 3 posiada więcej postępów technologicznych w jednym zestawie niż dostęp do całych pokoleń żołnierzy.

Ratnik 3 Historia

Deweloperzy z Centralnego Instytutu Badań Precyzyjnego Budowy Maszyn, głównego dostawcy broni dla rosyjskiej armii, projektują linię kombinezonów ratnikowych przez większą część dekady. Rosja ma nadzieję, że te kostiumy wojowników będą gotowe do walki do 2020 roku.

Ratnik-1-2-and-3

Jeden garnitur poprzedniej wersji, Ratnik 2, kosztuje 200 000 rubli, co odpowiada 3500 dolarom. Rosyjskie wojsko otrzymało już 200 000 zestawów. Koszt Ratnika 3 jest nieznany, ponieważ wciąż się rozwija. Kombinezon składa się z pięciu podsystemów: podtrzymywania życia, dowodzenia i komunikacji, angażowania, ochrony i oszczędzania energii.

Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie moce i możliwości zgłoszone przez Rosję mogą skutecznie działać w Ratniku 3. Wyświetlany garnitur był statycznym przykładem. Udowodniono, że egzoszkielet jest kuloodporny, ognioodporny i przeciwwybuchowy dzięki testom przeprowadzonym przez Centralny Instytut Badawczy.

Ratnik w języku rosyjskim przekłada się bezpośrednio na „Warrior” w języku angielskim.

Funkcjonalności

Ratnik-3-TASS

GŁOWA

Hełm jest prawdopodobnie najważniejszą częścią Ratnika 3. Jest to hub dla większości technologii. Ale musi pozostać na tyle lekki, aby być wspieranym i nie przeciążać szyi żołnierza. W pełni kuloodporny kask zajmuje powierzchnię 118 cali kwadratowych. Reszta to maska ​​i okulary, które są wzmocnione dla mniej intensywnej walki. Okulary ochronne to ekran, który zawiera informacje na temat rozpoznania, obrazowania termicznego, danych zdrowotnych, danych biologicznych, temperatury – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej – oraz informacje o celu. Wewnątrz kasku znajduje się również aparat oddechowy.

RAMIONA

Ramiona są najmniej zaawansowane technologicznie i słusznie. Zbyt dużo sprzętu zważy ręce żołnierza i sprawi, że będzie mniej skuteczny. Jedyną rzeczą wyposażoną w ramiona jest ochrona przed odłamkami i zegarek odporny na wybuch jądrowy. Zegarek, który jest praktycznie niezniszczalny. Posiada mechanizm samonakręcający, który będzie utrzymywał dokładność przez cały czas, nawet przy złej pogodzie i walce.

TUŁÓW

W tym miejscu wkracza faza ochrony. Nowo opracowana tkanina sprawia, że ​​żołnierz staje się niewidoczny dla obrazowania w podczerwieni, zawierając całe ciepło wewnątrz kombinezonu. Sprawdzona i sprawdzona w pełni kuloodporna kamizelka chroni większość tułowia za pomocą słabych ogniw pod pachami i na dole brzucha. Tkanina i kamizelka tułowia są również ognioodporne i wodoodporne. Niezależnie od tego, czy chodzi o wygodę, czy o względy taktyczne, żołnierz może również dostosować wewnętrzną temperaturę kombinezonu. Ratnik 3 jest w pełni sprawny w zakresie od -22 do 122 stopni Celsjusza.

NOGI

Tytanowa rama, pracująca od butów po biodra i wokół talii, rozłoży ciężar podczas chodzenia i biegania. Ta technologia da żołnierzowi większą wytrzymałość i podobno pozwoli mu biegać szybciej i skakać wyżej. Akumulator dla Ratnika 3 znajduje się w butach, które są tak odporne na miny i ognioodporne. W nogawkach skafandra znajduje się ochrona przed odłamkami.

Przyszłe innowacje

Centralny Instytut Badawczy chce zwiększyć możliwości medyczne skafandra w przyszłych wersjach. Jednym z głównych celów jest znalezienie sposobu na zatrzymanie krwotoku. Medyczne monitorowanie i uzdrawianie to kolejne duże wydarzenia, dla których Rosja planuje sfinansować badania. Jeśli Ratnik 3 łączy całą swoją technologię ochronną i proaktywną w tym samym opakowaniu co agent zatrzymujący krwotok, byłaby to maszyna sama w sobie.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.