Straciłeś prawo jazdy za punkty? Albo zdasz za pierwszym razem, albo… zaczynasz od zera

W poniedziałek 1 lipca weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury wydane do Ustawy o kierujących. Utrudni ono WORD-om intencjonalne oblewanie kandydatów na kierowców – ale to dopiero od 2020 roku. Za to już teraz wchodzą w życie przepisy, które wzbudzą najwięcej emocji: zmieniają sposób traktowania tych, którzy stracili prawo jazdy np. za punkty i teraz próbują je odzyskać.

  • Ten, kto oblewa egzamin kontrolny, traci uprawnienia i musi zapisać się na kurs dla kandydatów na kierowców
  • Od 2020 roku jeden egzaminator będzie mógł w ciągu doby przeegzaminować najwyżej dziewięciu kandydatów na kierowców
  • Nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury rujnuje biznesplany WORD–ów żyjących egzaminów powtarzanych wielokrotnie i trwających 10 minut

Kierowca, który przekroczył dopuszczalny limit 24 punktów karnych, nie traci automatycznie prawa jazdy. W takim wypadku otrzymuje on od organu, który prawo jazdy wydał (starosty) wezwanie na egzamin kontrolny: ma obowiązek w określonym terminie stawić się w WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) i umówić się na egzamin. Egzamin wygląda tak samo jak ten, który zdają kandydaci na kierowców, przeprowadzany jest przez WORD i składa się z części teoretycznej i praktycznej. Jeśli kierowca go zda, to zachowuje prawo jazdy, a jego konto zostaje wyzerowane.

Czytaj więcej: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci..

Reklamy