Strajk: Agata Kornhauser-Duda przemówiła w pokoju nauczycielskim: Strajk nie ma sensu

„Strajk nauczycieli nie ma sensu. Rząd nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie” – miała powiedzieć Agata Kornhauser-Duda podczas rozmowy z nauczycielami w II LO w Krakowie.

27 marca Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraził rozczarowanie, że Agata Kornhauser-Duda nie zabrała głosu w sprawach strajkowych. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

28 marca pierwsza dama odwiedziła II LO im. J. Sobieskiego w Krakowie, gdzie uczyła języka niemieckiego do 2015 roku. Za strajkiem opowiedziało się tutaj 90 proc. uczestników referendum (w którym wzięło udział 81 procent nauczycieli). Agata Duda często przyjeżdża do szkoły, by porozmawiać z dyrektorem Markiem Stępskim. Do pokoju nauczycielskiego wchodzi rzadziej. Tym razem przyszła, by porozmawiać o nadchodzącym strajku.

Strajk nauczycieli. Uspokoić gorącą atmosferę

– Próbowała nas przekonać, abyśmy nie przystępowali do protestu. Mówiła, że stanowisko rządu jest jasne. Nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie, więc strajk nie ma żadnego sensu. Dyskusji, która się wywiązała, przysłuchiwał się pan dyrektor. Agata Duda powiedziała nam, że ma misję jeżdżenia po szkołach i uspokajania gorącej atmosfery – mówi nam jedna z pracujących w szkole nauczycielek, która prosi o anonimowość.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x