Tak będzie wyglądał skład Polski na mecz z Austrią? Ekspert wytypował ustawienie w ataku

Jerzy Brzęczek powołał czterech napastników na marcowe mecze reprezentacji Polski z Austrią i Łotwą. Zdaniem Mateusza Borka, dziennikarza „Polsatu Sport”, selekcjoner w pierwszym spotkaniu el. ME 2020 postawi jednak tylko na jednego z nich.

Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik i Dawid Kownacki zostali powołani na marcowe spotkania reprezentacji Polski, która na początku el. ME 2020 zagra z Austrią i Łotwą. Wciąż nie wiadomo, na jaki wariant ustawienia napastników postawi Jerzy Brzęczek, ale mało prawdopodobna wydaje się gra trzema zawodnikami z przodu (Lewandowski – Piątek – Milik). – Uważam, że postawimy na bezpieczeństwo środka pola i zabezpieczenie własnej bramki. W koncepcji Brzęczka nie ma miejsca na trzech napastników. Maksymalnie będzie ich dwóch. Jeśli tak, to zagrają Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik – stwierdził Mateusz Borek w programie „Misja Futbol”.

Dziennikarz „Polsatu Sport” uważa, że opcja wystawienia dwóch napastników także jest jednak mało prawdopodobna. – Brzęczek odszedł od pomysłu gry bez skrzydłowych. W obronie zagrają Bereszyński, Glik Bednarek i Kędziora. W środku pomocy Krychowiak i Klich, który ma dobry czas w Championship. Na jednym boku Grosicki, na drugim jest znak zapytania. Z przodu Zieliński podwieszony za Lewandowskim.

Rozważania na temat ustawienia formacji ofensywnej reprezentacji Polski trwają od kilku miesięcy. Wysoką formę cały czas prezentują Lewandowski, Piątek i Milik. Ostatnio strzelać zaczął także Kownacki, ale akurat jego występ stanął pod znakiem zapytania. Polak w meczu Fortuny Duesseldorf z Eintrachtem Frankfurt zszedł z boiska z kontuzją. Najprawdopodobniej mięśnia dwugłowego uda.
Więcej: http://www.sport.pl/pilka/7,65037,24539613,tak-bedzie-wygladal-sklad-polski-na-mecz-z-austria-ekspert.html#s=BoxSportLink

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

105 More posts in Aktualności category
Recommended for you
Z cyklu dobre, bo polskie: Zamek Książ w Wałbrzychu